1.6 16v SWAP 1.8 T 20v

Mechaniczny tuning samochodów marki Volkswagen

1.6 16v SWAP 1.8 T 20v

Postprzez KukenDot » N lut 13, 2011 10:42 pm

Witam wszystkich, jestem posiadaczem Golfa IV 2000r wersja Generation 1.6 16v 105KM, chciałbym się zorientować ponieważ idzie lato a był to mój samochód przez 2 lata i jest w stanie bardzo dobrym skóra i inne pierdoły bardzo dużo przy nim zrobiłem i jest w stanie prawie jak z salonu i tak go utrzymuję, interesuje mnie zmiana jednostki napędowej na silnik 1.8 T V5 20v, pierwsze pytanie jakie chciałbym zadać to jakie przeróbki się z tym wiążą, czy trzeba coś zmieniać po wyciągnięciu starej jednostki, następnie to czy ktoś się orientuje ile mniej więcej trzeba mieć przygotowane pieniędzy dla mechanika który to zrobi oraz jaki układ hamulcowy oraz zawieszenie, posiadam hamulce przednie 312mm od golfa R32 oraz tył 256mm od Skoda Octavia RS, zawieszenie chciałbym wymienić KONI montowane w R32 albo firmy BILSTEIN lekko sportowe i najlepiej nic nie obniżające. Z zewnątrz jest zrobiony na wersje R32 a zderzaki oraz lotkę sprowadzałem z Austrii oprócz progów więc wszystko wygląda tak jak w oryginale, wnętrze także było robione zgodnie z oryginałem jedyne co jeszcze potrzebuje to kierownica oraz podstopnica i właśnie dlatego nie chcę się z nim rozstawać tylko zrobić swap, a i jeszcze jedno pytanie czy muszę przerejestrować samochód po wizycie na badaniu technicznym czy muszę go najpierw wyrejestrować po czym zarejestrować jako ten sam samochód z inną jednostką napędową. Proszę o odpowiedzi zgodne z opisem moich pytań a nie takie jak na innym forum sprzedaj i kup nowy. Mam nadzieję że napisałem wszystko dosyć jasno i zrozumiale, w razie jakichkolwiek pytań, postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Nie zwracam uwagi na obraźliwe komentarze oraz kpiny.
KukenDot

Re: 1.6 16v SWAP 1.8 T 20v

Postprzez matuss21 » Śr mar 16, 2011 1:33 pm

Też miałem golfa 4 1.6 16v z 2002 r . Niestety te silniki nie są podatne na tuning i wymieniłem na silnik 1.8T .Po zmianie silnika trzeba pojechać na przegląd techniczny i przerejestrować samochód.
matuss21

Dane techniczne samochodów Renault: Laguna, Clio, Grand Scenic i wiele innych modeli. Rzetelny portal motoryzacyjny DaneTech.pl

Renault

Powrót do Tuning mechaniczny