wyciek oleju w Golfie IV 1.4 16v

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

wyciek oleju w Golfie IV 1.4 16v

Postprzez rikg » Śr gru 01, 2010 4:23 pm

Mam pytanie wyciekł mi olej z miski olejowej. Wcześniej jadąc drogą asfaltową najechałem na zamarzniętą grudę lodu. Czy mogła ona uszkodzić miskę i stąd ten wyciek. Jak otworzyłem maskę to od strony badnetu był wurzucony olej.
Proszę o pomoc
rikg

Postprzez 1Zepsuty » Cz gru 02, 2010 2:17 pm

w golfie 4 jest miska aluminiowa i bardzo cienka wszystko mozliwe ze mogła peknac. umyj i bedzie po chwili widac. ale bagnet jest włozony w blok silnika a nie w miske...
1Zepsuty

Postprzez exui » Pt gru 10, 2010 7:02 pm

witam
podłączę się pod temat ale z podobnym problemem też w golfie IV 1.4 16V
Auto kupiłem żeby jeżdzić do pracy ( 5 km w jedna stronę)ale nie wiedziałem, że będe miał tak duży problem z ta odmą bo wczoraj mi wywaliło olej z bagnetu. Dzwoniłem do kilku warsztatów i owszem wyczyszczą ja ale twierdzą, że zawsze będe miał z nią problem. Czy faktycznie na zime te auto nie nadaje sie bo przecież nie będe jeździł specjalnie okrężną trasą.
Prosze o cenne dla mnie wskazowki
pozdrawiam
exui

Postprzez 1Zepsuty » So gru 11, 2010 12:08 pm

panowie mają racje. w silnikach vw benzynowych które pracuja nie wiele czasu wytwarza sie wilgoś w silniku i powstaje taki potocznie mówiac majonez koloru kawy z mlekiem która osadza sie na korku wlewu oleju jak i w odmie co ja zapycha i w tym momencie w skrzyni korbowej-czyli blok silnika wytwarza sie ciśnienie co powoduje wypchniecie oleju do góry czyli najszybciej przez pochwę bagnetu(miarki)
1Zepsuty

Postprzez exui » So gru 11, 2010 6:54 pm

witam
dziś rano byłem w warsztacie i okazało się, że nie odma była przyczyną wycieku ale rura do filtra powietrza , tzn ta dolotowa od filtra do silnika która dziwnym przypakiem spadła a ponadto była mocno zabrudzona.
exui

Postprzez 1Zepsuty » Pn gru 13, 2010 8:45 am

albo komus zapomniało sie ją założyć...
1Zepsuty

Dane Techniczne BMW - rzetelny portal motoryzacyjny dla poszukujących istotnych informacji na temat poszczególnych modeli samochodów marki BMW

Dane techniczne BMW

Powrót do Problemy techniczne, naprawy