Przepływomierz powietrza - zakres rezystancji

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

Przepływomierz powietrza - zakres rezystancji

Postprzez adams029 » So lut 16, 2013 2:43 pm

Mam pytanko dotyczące przepływomierza powietrza w Golf III 2.0 GTI 8V 1993r. z gazem.
Chciałbym sprawdzić poprawność jego działania i wiem że w moim rezystancja na zaciskach 2 i 3 powinna zmieniać się w sposób ciągły (w środku potencjometr).
Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji od jakiej wartości do jakiej?
czy ma stale rosnąć czy maleć w zależności od uchylenia klapki w przepływomierzu?
Przesuwając ów klapkę miałem wartości: 500om na starcie, rosło do 1000om przy połowie wychylenia klapki, a następnie spadało do 600om przy pełnym otwarciu klapki.
Przeczyściłem potencjometr, styki i teraz rośnie raczej stale od 500om ale do 2000om przy pełnym otwarciu klapki i silnik zaczął szarpać, dymić. Teraz odpiąłem kostkę i jakoś jeżdżę.
Jakie wartości rezystancji przy jakim otwarciu klapki przepływomierza są poprawne?
Mam typowy przepływomierz z tego modelu BOSH 0280202130.
adams029

Inne marki grupy Volkswagen: dane techniczne Audi A1,A3,A6,A8 a także SUVów tej marki. Parametry techniczne, spalanie wszystkich modeli Audi

Dane techniczne Audi

Powrót do Problemy techniczne, naprawy