Problem z Golfem 5. Nie przyspiesza !

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

Problem z Golfem 5. Nie przyspiesza !

Postprzez mocar » N wrz 30, 2012 11:12 am

Witam mam problem z golfem 5 2005 rok. Silnik 1.6 FSI. A mianowicie gdy rozpędzam się i powyżej 110-120 km/h samochód przestaję prawidłowo przyspieszać zaczyna migać żółta kontrolka (taki silniczek jakby ) po dłuższej próbie przyspieszania przestaje migać tylko zostaję ona już na parę dni w samochodzie po czym ponownie znika.Automatycznie przy tym również zapala się kontrolka trakcji. Maksymalna prędkość to 140 i potem stop samochód nie pójdzie już nawet o kilometr wyżej obrotomierz staję w miejscu. Byłem już u wielu (majstrów) którzy podłączali pod komputer który nic nie pokazywał. Podobnie w serwisie Skody(jedyny serwis jaki mam w okolicy) gdzie też nic nie wykryto i tylko łącznię wydałem już 500 zł a samochód jak nie szedł tak nie idzie nadal. Może ktoś doradzi mi co to może być, bo problem strasznie mi doskwiera a kupiłem ten samochód całkiem niedawno i nie mogę się nim cieszyć. Zapomniałem dodać samochód ma tylko 43 tyś przebiegu kupiony jak nowy od starszej kobiety w Niemczech, oryginalna książka serwisowa. Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;D
mocar

Re: Problem z Golfem 5. Nie przyspiesza !

Postprzez admin » Pn paź 01, 2012 8:58 am

Witaj!
Najpierw pytanko: czy z temperaturą silnika wszystko OK? Nie grzeje się podczas takiej szybszej jazdy?

Moja rada na początek - tak ogólnie: na 99.999% przebieg, który podajesz nie jest autentyczny (samochód pewnie na tyle wygląda, ale wnętrze czy nadwozie może wyglądać świeżo nawet po 200.000 km). Jeśli jeszcze tego nie robiono, wymień rozrząd, to na początek - lepiej nie czekać i nie ryzykować (nie wiadomo, o ile stan licznika został "zredukowany"). Do tego oczywiście olej, filtry, płyny. To są rzeczy, które muszą być zrobione.
admin
Site Admin

W portalu motoryzacyjnym DaneTech.pl znajdziecie również samochody Opel - dane techniczne popularnych i mniej znanych modeli tej niemieckiej marki, spalanie, osiągi i wymiary nadwozia tych aut

Opel

Powrót do Problemy techniczne, naprawy