kontrolka oleju mruga, olej jest . golf IV 1.4

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

kontrolka oleju mruga, olej jest . golf IV 1.4

Postprzez gumiocek » Pt sty 14, 2011 11:01 pm

mam golfa4 1.4 16v z 98r. i mam duży problem . przynajmniej tak mi sie wydaje . gdy odpalam i auto prekroczy 1800 obrotów włacza sie kontrolka oleju i cały czas mruga. oczywiście olej jest w normie , trzeba czesto sprawdzac bo z tego co sie dowiedziałem to te silniki lubią olej podbierac i to w duzych ilościach. a mój to wogóle . w tamtym roku planowalem głowice cisnienie w cylindrach było ksiazkowe a olej dalej brało .do tego doszła ta kontrolka ... czy ktos moze mi powiedziec jaka moze byc przyczyna . mam nadzieje ze to tylko czujnik szwankuje chociaz nadzieja matka glupich . prosze o pomoc
gumiocek

Re: kontrolka oleju mruga, olej jest . golf IV 1.4

Postprzez 1Zepsuty » So sty 15, 2011 12:25 am

na poczatek spr.bym ciśnienie oleju.
potem wymieniłbym czujnik.
potem zrzucił miskę w dół i sprawdził panewki główne. :D te silniki to nie silniki tylko kiblowe porażki VW
1Zepsuty

Re: kontrolka oleju mruga, olej jest . golf IV 1.4

Postprzez gumiocek » So sty 15, 2011 5:12 pm

dzieki wielkie . wymienilem dzisiaj olej i filtry a przy tym wyszło ze kabelek co do czujnika idzie był przetarty albo to robota mojego ulubionego zwierzątka - kuny:)narazie chodzi wszystko a auto sie toczy po trudno powiedziec zeby jezdziłó
gumiocek

Inne marki grupy Volkswagen: dane techniczne Audi A1,A3,A6,A8 a także SUVów tej marki. Parametry techniczne, spalanie wszystkich modeli Audi

Dane techniczne Audi

Powrót do Problemy techniczne, naprawy