GOLF IV często gaśnie?? mam wreszcie RECEPTĘ!!!

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

GOLF IV często gaśnie?? mam wreszcie RECEPTĘ!!!

Postprzez holloway87 » Pt kwi 03, 2009 6:14 pm

wiem że już wątki na temat gaśniecia 4 są... ale chcę aby ten wątek był jasny i wyraźny łatwy do odszukania.

Moja historia wygląda następująco:
ponad rok temu nabyłem golfa IV 1.4 16V '98 na początku przez pierwsze kilka miesięcy było OK... czasem zdarzało mu się zgasnąć... tak po prostu sam z siebie gasł przy wciśnięciu sprzegła, przyhamowaniu na światłach itp. ale z czasem było coraz gorzej każde wciśniecie sprzegła, każde hamowanie po prostu porażka!
zaczęły się wizyty u mechaników, elektromechaników, gazowników (gdyż mam lpg IIgen). nikt nic nie wiedział każdy miał swoje rady. Radzili mi:
- wyczyścić przepustnicę ( czyszczona 3 nic to nie dało)
- ponowna adaptacja przepustnicy ( też nic)
- serwis volkswagena (nawet nie chcą z tobą gadać jak masz lpg)
- wymiana uszczelniaczy pod głowicą (co się okazało nie potrzebna)
- polecono mi wymianę silnika krokowego (co się okazało w mk4 taki element nie istnieje).
- analiza VAGiem też nic nie wykazała
- wymiana komputera silnika(ECU) bez zmian
- udało mi się załatwić kolesia serwisu VW ( ciamajda nic nie wymyślił.)
- wymiany różnych czujników (np. czujnik temp) podobno wszystkie one mogą być przyczyną nic to jednak nie zmieniło...
- założenie grzałki do lpg II gen dogrzewającej zawory ( też bez zmian).

... i wreszcie rozwikłałem ten problem!!!
w taki o to sposób:
- przepustnica w golfie IV jest wyposażona w urządzonko tzw. servo-mechanizm zwany potocznie silniczkiem krokowym. nie występuje on tu jako osobny element wiec nie można go wymienić. jedynym sposobem jest wymiana całej przepustnicy na nową. I tak też właśnie zrobiłem nie słuchając rad żadnych mechaników. zwyczajnie wszedłem na allegro kupiłem przepustnice z rozbitego auta za 230zł które zdążyło przejechać 15kkm. Problem znikł.

To samo radzę innym golfiarzom którzy borykają się z tym problemem. ważne żeby nie kupować jakiejś ciężko zajechanej przepustnicy najlepiej nową lub z niewielkim stażem ceny wahają się od 200-900zł.

życzę powodzenia i pozdrawiam
holloway87

Postprzez 1Zepsuty » Cz sie 13, 2009 10:42 pm

gdzies juz komus pisałem ze standardem w silnikach benzynowych w mk4 jest przepustnica i ze sie ja wymienia na druga ale kazdy olewał i wyzucał kase tak jak ty... oczywiscie po włozeniu drugiej przpustnicy zrobiułes adaptacje...??
1Zepsuty

Postprzez Karlito » Pt sty 22, 2010 9:38 am

a ja radze zamiast kupowac najpierw wziac ja potrzymac w benzynie a pozniej pedzelkiem wyczyscic, tak bedzie jeszcze taniej
Karlito

Problem z gazem

Postprzez Martynka » So mar 06, 2010 9:44 pm

a ja mam zapytanie mi tez tak samo gasnie golf tylko ze 3 rocznik 95 z silnikiem wielopunktowym 1.8 na gazie sekwencyjnym. Chciałbym sie dowiedziec czy to tez moze byc przyczyna przepustnicy????
Martynka

Re: GOLF IV często gaśnie?? mam wreszcie RECEPTĘ!!!

Postprzez Najdoch » So wrz 13, 2014 12:00 am

Hej, mam podobnie w moim golfie, z tym że wymieniłem już:

1). Czujnik położenia wału
2). Cewkę
3). Kable
4). Świece

Czyściłem EGR i Przepustnice i nic nie pomaga nie dość że rano mam problemy z odpaleniem to jeszcze sporadycznie od czasu do czasu podczas jazdy sam zgaśnie i odpali się od "kopa" albo zgaśnie na dłużej. Pomocy nie wiem co mam z tym robić już :/.

Aaa i jeszcze jedno czy Twoja przepustnica była podłączona do linki gazu??
Najdoch

Inne marki grupy Volkswagen: dane techniczne Audi A1,A3,A6,A8 a także SUVów tej marki. Parametry techniczne, spalanie wszystkich modeli Audi

Dane techniczne Audi

Powrót do Problemy techniczne, naprawy