Golf IV 1.4 16v - kontrolka ciśnienia oleju

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

Golf IV 1.4 16v - kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Pawian88 » Cz wrz 10, 2015 8:46 pm

Posiadam Golfa IV 1.4 16v rocznik 2000 w benzynie, przebieg 167 tys. km.

Mój przypadek:
- zapala się kontrolka ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku przy niskich obrotach;
- na wyższych obrotach kontrolka gaśnie;
- nie bierze oleju;
- wymieniony został czujnik ciśnienia;
- po podłączeniu manometru ciśnienie przy głowicy było bardzo niskie;
- mechanik zdjął miskę olejową, pompa oleju widać że była wymieniana przez poprzedniego właściciela ale nie wiem kiedy (samochód mam od 05/2015), sprawdził panewki (lekko przetyrane ale nie na tyle żeby być przyczyną);
- odma została przeczyszczona;
- panewki nie stukają;
- filtr i olej świeżo po wymianie (olej półsyntetyk Valvoline 10W40).

Co może być przyczyną? Wiem, że to dość często pojawiający się problem przy tej jednostce napędowej. Czy ktoś sobie z tym poradził? Słyszałem, że przyczyną może być przetarty kabelek od czujnika ciśnienia, luzy na wale, panewki, pompa oleju... Bardzo proszę o pomoc.
Pawian88

Volvo - dane techniczne w portalu DaneTech.pl znajdziecie Państwo parametry techniczne samochodów różnych marek.

Volvo - Dane Techniczne

Powrót do Problemy techniczne, naprawy