Golf 3 nie chce palić

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

Golf 3 nie chce palić

Postprzez Golfik » Pt wrz 04, 2015 10:17 am

Witam. Proszę was o radę w sprawie mojego Golfika. Nie mam już sił do niego i mechaników nie chcę być naciągnięty na kasę po raz kolejny przez nieuczciwego gamonia z warsztatu. Więc tak zgasł i już nie chcę odpalić tak jak by padł akumulator. Odpiąłem obie klemy odczekałem chwilkę podpiąłem znowu i zasilanie doszło wsadziłem kluczyk do stacyjki ledwo przekręciłem aby zapaliły się kontrolki reset i znów brak zasilania nic kompletnie nic się nie paliło aż do momentu ponownego zdjęcia obu klem robiłem tak 3 razy i to samo sie działo za kazdym razem.
Odpiąłem klemy na noc rano podpiąłem wsadzam kluczyk wszystko ok próbuję odpalić pod maską słychać cpyk (nie kręci) i znowu reset ale już nic nie gaśnie jak poprzednio próbuję znowu i to samo. Jak dla mnie to rozrusznik albo cewka? a może alternator? miałem już kiedyś podobny problem tyle że działo sie tylko to co pisałem wczesniej gdy wstałem rano i podpiąłem klemy po nocy, gdzieś wyczytałem że to kostka od kluczyka robi spięcie ale jak dla mnie to nie to. W zeszłym roku wymieniałem rozrusznik czyżby znowu padł? Dodam że od 3 tyg miałem delikatny problem z odpaleniem jak zawsze odpalał na dotyk tak teraz musiałem trochę pokręcić zanim odpalił a po odpaleniu tak jak by nie miał siły wejśc na odpowiednie obroty dopiero po 2s sie rozkrecal.
Bezpieczniki sprawdziłem, zaraz dla pewności jeszcze podepnę akumulator pod prostownik.

Dobzi ludzie proszę o pomoc.
Golfik

Sprawdź dane techniczne samochodów grupy VW: Audi A7, czyli luksusowy samochód z najwyższej półki.

Audi A7

Powrót do Problemy techniczne, naprawy