Gaśnie przy hamowaniu silnikiem.

Masz problem z samochodem, coś niedomaga? To miejsce, gdzie możesz o tym napisać. Problemy z silnikami benzynowymi, diesla TDI, elektryka, wyposażenie. W tym dziale poruszamy wszystkie tematy związane z naprawą VW Golfa I, II, III, IV, V, VI

Gaśnie przy hamowaniu silnikiem.

Postprzez mikesz » Cz sty 05, 2012 7:52 pm

Witam.
Mam pytanko (golf MK II - 1. 6 benz).
Autko gaśnie mi kiedy hamuję silnikiem. Wygląda to tak - hamuję na silniku a kiedy przed końcową fazą jazdy wciskam sprzęgło silnik gaśnie.
Do tego zaczęły mi (od dziś) falować obroty na jałowym biegu. Na zimnym trzyma 900 a w miarę wzrostu temperatury obroty wzrastają nawet do 1200 i sobie falują. Sprawdziłem czujnik temperatury płynu i jest OK.
Wszystkie węże podciśnienia OK, świece nowe (na starych piękny kakaowy nalot).
Na teraz a jutro jazda próbna - odłączyłem klemy akumulatora na noc aby GO zresetować. Zalałem 0, 5 L denaturatu na pół zbiornika paliwa tak aby jutro zrobić kilka kilometrów żeby odbił wodę jeśli taka jest.
Niepokoi mnie brak zmiany tonu silnika kiedy odpinam instalację sondy Lambda.
Zmiana tonu pracy silnika podczas ruchu pedałem hamulca OK. Czyli niby serwo odpada.
Co jeszcze mogę zrobić/ spróbować bez wjazdu na test diagnostyczny???
:roll:
z góry dzięki
mikesz

Inne marki grupy Volkswagen: dane techniczne Audi A1,A3,A6,A8 a także SUVów tej marki. Parametry techniczne, spalanie wszystkich modeli Audi

Dane techniczne Audi

Powrót do Problemy techniczne, naprawy